Zegarek do pływania

0
558

Coraz więcej producentów tworzy fantastyczne kolekcje zegarków przeznaczonych do pływania i uprawniania sportów wodnych. Czym więc powinien się charakteryzować taki właśnie czasomierz? Przede wszystkim wysokim poziomem wodoszczelności. Absolutne minimum to poziom 100m., czyli 10ATM. Pozwala on na swobodne pływanie powierzchniowe i nurkowanie na niskich głębokościach. Warto też zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonano kopertę i bransoletę. Najlepsze będą te z gumy lub tworzywa sztucznego, gdyż są po prostu lekkie. Jednak tak naprawdę pływać można w każdym zegarku, o ile tylko pozwoli na to klasa wodoszczelności.

Profesjonalne zegarki do pływania, takie jak modele z serii Atlantic Seashark, lub Tissot Seatouch kosztują nawet kilka tysięcy złotych, i choć oczywiście wspaniale sprawdzi a się pod wodą, są raczej mało uniwersalne na powierzchni. Warto poszukać takiego zegarka, który będziemy mogli założyć nie tylko na basen lub plażę, ale też na co dzień. Idealną propozycją, jeśli rozważyć sprawę od tej strony będą zegarki Certina, wyposażone w system zabezpieczenia mechanizmu Double Security. Umożliwiają one swobodne pływanie i nurkowanie, przy czym wspaniale będą prezentować się na nadgarstku także w innych okolicznościach. Doskonałym przykładem będzie tu model Certina C013.410.11.057.00 z kolekcji DS Action. Miłośnicy typowo sportowego stylu zawsze mogą też sięgnąć po bardziej zaawansowane modele z serii Casio G-Shock. Charakteryzują się one wszechstronnym i wielofunkcyjnym wyposażeniem, a poziom wodoszczelności rzadko kiedy spada w nich poniżej 200m.

Sympatyczne i niedrogie zegarki idealne do pływania, także w wersjach damskich, znaleźć można w ofercie marki Nautica. Są one pełne odważnych kolorów, dzięki czemu wspaniale będą prezentować się na nadgarstku, zwłaszcza latem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here