Zegarek Diesel: jak odróżnić oryginał od podróbki?

0
2

Wiadomo nie od dziś, że branża zegarków dotknięta jest plagą nieautoryzowanych replik i ściąganych najczęściej z Dalekiego Wschodu podróbek. Jak zatem, w natłoku ofert zegarków Diesel, wybrać odpowiedni? 

Podróbka czy replika?

Zanim zaczniemy, wyjaśnijmy jedną sprawę: podróbka to nie replika, chociaż w sieci często tych słów używa się zamiennie, aby określić, że coś jest nieautentyczne. Ale replika to w świecie zegarków inaczej reedycja. Zatem w tym przypadku mamy do czynienia ze wznowieniem serii lub konkretnego modelu zegarków, który wypuszczony był na rynek w przeszłości. Z repliką mamy do czynienia wtedy, kiedy zegarek został wykonany przez tego samego producenta, co oryginał. W tej kwestii teoretycznie niczego nie powinniśmy się obawiać – użyte komponenty oraz nazwa brandu świadczy o tym, że kupujemy legalny towar z legalnego źródła. Ale musimy uważać, o czym poniżej!

Opakowanie zegarka Diesel

Powoli dochodzimy do sedna – słowo „podróbka” od razu wzbudza nasze podejrzenie, ale nieuczciwi sprzedający go nie używają. Na swoich aukcjach proponują klientom podróbki zegarków Diesel opisane właśnie jako repliki, co podświadomie wzbudza zaufanie. Aukcje wyglądają bardzo profesjonalnie i ciężko odróżnić, że możemy przez pomyłkę zakupić tandetę ściąganą z Chin. Pamiętajmy zatem, żeby uważać na to co i od kogo kupujemy. Nieważne czy chodzi o kilkadziesiąt, czy kilkaset złotych – musimy być czujni. 

Diesel mega chief dz4477
diesel mr daddy 2.0 dz7333

Przy każdych zakupach, nie tylko zegarków, jeśli chcemy mieć pewność, że kupujemy oryginał, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych cech.

Sprzedający

Pierwszą i wydaje się najbardziej transparentną, jest źródło – czyli sprzedający. Jeśli sklep wydaje Ci się podejrzany, ma dziwną nazwę lub nie posiada pełnych danych do kontaktu albo połączenie nie jest szyfrowane, to najprawdopodobniej masz do czynienia z oszustwem. Takich sklepów trzeba unikać. Oryginalny zegarek Diesel da się zakupić wyłącznie w autoryzowanych punktach sprzedaży. W przypadku zegarków Diesel firma podpisała umowę z Fossil Group. A gdzie znajdziemy podróby? Na allegro, olx, e-bayu, dosłownie wszędzie. A już z pewnością na popularnych aplikacjach typu AliExpress czy Wish.

Cena

Drugą kwestią jest cena. Nie oszukujmy się, nie kupimy Mercedesa za dziesięć tysięcy złotych. Podobnie jest z zegarkami Diesel – to raczej nierealne, aby dostać je za kilkadziesiąt złotych. Tutaj musimy być szczególnie ostrożni, kiedy cena jest wysoka, to znaczy zbliżona do ceny u autoryzowanego przedstawiciela – to popularny trik wśród nieuczciwych sprzedawców na przyciągnięcie nieuważnych klientów.

Popularne modele

I jeszcze jedna sprawa – najczęściej podrabianymi zegarkami będą te najpopularniejsze. Zegarki Diesel znane są szczególnie z linii Chief czy Mr Daddy. 

Podsumowując: porównaj ceny, sprawdź stronę, która wzbudza Twoje podejrzenia, a najlepiej skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, czy na pewno kupujesz u dobrego źródła.

Jak sprawdzić, czy zegarek Diesel jest oryginalny?

Okej, ale jak odróżnić podróbkę, która wykonana jest bardzo starannie, od oryginału? Oto kilka elementów, na które powinniśmy zwracać uwagę po zakupie nowego zegarka Diesel. 

diesel mr daddy 2.0 dz7370

Detale

Przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na szczegóły, które wskazują na pochodzenie zegarka. Warto porównać na przykład czcionkę cyfr, napisy, detale, na przykład kolory poszczególnych liter czy sposób przedstawienia produktu.

Pudełko

Jeśli już dokonasz zakupu i okaże się, że zegarek dotarł do Ciebie w folii bąbelkowej… No cóż, najprawdopodobniej ktoś zarobił na Twojej naiwności. Zegarki Diesel sprzedawane są w eleganckich opakowaniach i na to też powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupu. 

Dekiel

Pamiętaj też o napisie ONLY THE BRAVE, który sygnuje oryginał zegarków Diesel. W wielu przypadkach tego napisu nie ma, jest w innym miejscu, posiada zmieniony kształt lub wielkość. Podobnie z numerem seryjnym zegarka – jeśli go nie ma, masz do czynienia z falsyfikatem. Taki numer wygrawerowany jest na deklu. Składa się z sześciu cyfr i najczęściej umieszczony jest pod numerem modelu.

Pasek

I ostatnia kwestia – pasek. Marka Diesel nie pozwala sobie na bylejakość w tej, ani w żadnej innej kwestii. Wszystkie elementy wykonane są z solidnych, bardzo jakościowych komponentów. Jeśli na pasku są jakieś dziwnie wyglądające wady, nieestetyczne wykończenia albo szorstkość – powinieneś dokładnie sprawdzić, czy masz do czynienia z oryginałem zegarka Diesel.

Recepta jest jedna: kupuj u sprawdzonych, autoryzowanych przedstawicieli. Zegarek to przecież niejako Twój znak rozpoznawczy. Chyba nie chciałbyś, aby okazał się podróbką?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here